6. NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Przebycie pierwszej depresji w życiu nasuwa podobne pytania: Czy depresja mnie zmieniła? Jaki jest wpływ leków psychotropowych? Po kolejnej depresji: czy po przebytej kolejnej depresji należy zmienić życie? Jak żyć z zaburzeniami nastroju?

 

 

 

Rozwiąż test
DR PIOTR ANTONI WOŹNIAK

Lekarz medycyny, specjalista psychiatra W latach 1997-2015 asystent w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: w latach 1997-2000 w Ośrodku Terapii Uzależnień IPIN, w latach 2000-2011 w I Klinice Psychiatrycznej IPIN, w latach 2011-2015 w Poradni Przyklinicznej IPIN. W latach 2011-2013 kierownik Poradni Przyklinicznej IPIN. Od 2000 r. stały współpracownik Kliniki Endokrynologii CMKP Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Od 2013 r. konsultant psychiatra w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Zainteresowania naukowe: psychiatria konsultacyjna, psychoendokrynologia, psychopatologia, psychoterapia medyczna, seksuologia, nowe substancje psychoaktywne. Zainteresowania pozanaukowe: muzyka, sport, sztuka, biblistyka.

RAMI JERZY ABI AKAR

Lekarz psychiatra, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, rezydent w I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Edukator w programie „Czarne Fale – Lekcje o Depresji”. Terapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia w Centrum CBT-edu Warszawa.

JAMILAH BARBARA YOUNES

Specjalista psychiatra, lekarz z ponad 13-letnim stażem pracy psychiatrycznej. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracę rozpoczynała w oddziale rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci oraz psychiatrycznym oddziale młodzieżowym Szpitala w Garwolinie należącym do Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Pracowała także w jednej z warszawskich poradni dla osób uzależnionych od alkoholu oraz dotkniętych problemem współuzależnienia. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej (własne szkolenie w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie). Od 2010 r. prowadzi własną praktykę lekarską i terapeutyczną, związana z Centrum Psychologii i Psychiatrii ProPsyche oraz Ośrodkiem Psychoterapii „Rasztów” w Warszawie. Jest wykładowcą psychiatrii na anglojęzycznych studiach psychologicznych (Warsaw International Studies in Psychology na Uniwersytecie Warszawskim). Tłumacz tekstów medycznych i dotyczących psychoterapii (m.in. rozdziałów z „Psychiatrii” wydanej w 2012r. przez wydawnictwo Medipage i rozdziałów pracy „O grupach” nt. psychoanalitycznej terapii grupowej, wydanej przez Oficynę Ingenium).

  • Anna Zalewska

    Jak spowodować by osoba ciężko chora zechciała poddać się leczeniu?
    poszła do lekarza.